7.2 C
Gandia
Dimecres, 19 gener, 2022

El Club Atletisme Gandia-Alpesa obté dos medalles en el Campionat Autonòmic de Marxa en Ruta

 

 

– Dissabte passat, 8 de gener es va disputar en la població de Burjassot el Campionat Autonòmic de Marxa en Ruta. El Club Atletisme Gandia va estar representat amb tres atletes:

• Juan Cristóbal Díaz subcampió autonòmic màster en la prova de 10 km marxa amb un temps de 57’19” establint un nou rècord autonòmic de la categoria M-60.

• Iván Melero 7é de la general i subcampió autonòmic Sub23 en la prova de 20 km marxa, establint un nou rècord absolut i sub23 del club amb 2h07’44”

• També participà Carla Serra, en la prova de 10 km marxa, però va ser desqualificada per marxa irregular.

Durant el cap de setmana es van disputar proves de Control amb els següents resultats més destacats:

El dissabte al matí a Torrent, en un control de marques va destacar l’atleta Sub18 Cristina Bañuls, que s’imposava en 400 m.l. amb la millor marca autonòmica sub18 de la temporada amb 58”50 establint un nou rècord del club de la prova en les categories Sub18Sub20Sub23 i Absolut.

També van destacar les marques de Rael Braco en 400 m.l. amb un temps de 50,00, així com el Sub20 Yeray Marchant en 1500 m.l. amb una nova marca personal de 4’29”83.

D’altra banda, el diumenge al matí en el Velòdrom Luis Puig durant la disputa del Campionat Provincial Sub23 i Màster van destacar:

• En categoria Sub23:

◦ Javier Catala 200 m.l. obtenia la medalla de plata amb una millor marca de 23,73.

• En categoria Màster:

◦ José Juan * obtenia dues medalles en la categoria M50, or en 200 m.l. amb 26,55 i plata en 60 m.l. amb 8,09

◦ Juan Antonio Martos aconseguia la medalla d’or en 200 m.l. en la categoria M45 amb un temps de 24,74

◦ Laura Collado aconseguia dues medalles, plata en 200 m.l. amb 27,97 que obtenia la seua millor marca personal i alhora marca mínima per a participar en el nacional màster de Pista Coberta en aquesta distància en la seua categoria W40, i també es penjava el bronze en 60 m.l. amb 8,75

◦ Isabel Gregori or en 800 m.l. W35 amb un temps de 2’30”90

• En el control de marques van destacar:

◦ Albert Blanch i Ivan Giner amb 7,17 en 60 m.l.

◦ Cristina Bañuls en 200 m.l. establint la seua millor marca personal amb 26,27.

◦ L’atleta sub18 Pablo Ruiz va destacar també en 200 amb una millor marca de 23,86.

Articles relacionats

últims articles