21 C
Gandia
Dilluns, 27 maig, 2024

La Falla Vilanova i la Falla Màrtirs obtenen el primer premi dels monuments d’Especial de Gandia

– La Falla Vilanova no obté el doblet després que la seua falla Infantil, de l’artista José Gallego, va ser la tercera de la secció Especial

– La Falla Màrtirs aconsegueix el primer premi de la Falla Infantil de secció Especial

– La Falla Plaça Prado aconsegueix doblet de ninots indultats, segon premi d’infantil de la secció especial i el premi d’Enginy i Gràcia i a més la gran polèmica dels premis d’enguany al quedar fora de premis el monument major, on la gran majoria de públic i mitjans de comunicació la veien guanyadora

– Altra de les triomfadores de la nit, va ser la Falla Grau, que es va coronar en la secció primera, i primers premis de Festival Infantil i Cavalcada.

La nit dels premis sempre està adreçada d’alegries i decepcions. Alegries del que aconsegueixen els objectius marcats, i les sorpreses de decisions que no es podien imaginar, i clar està, de decepcions al treball i esforços que no han tingut la recompensa esperada i desitjada, i aquesta passada nit ha sigut d’aquestes.

La decisió més polèmica i controvertida és la dels premis del monument major de categoria Especial, que sense desmeréixer a cap comissió, ni el seu esforç, la polèmica va ser que el jurat va deixar fora de premi al monument de la Falla Plaça Prado, realitzat per Palacio i Serra, i que a priori era favorita tant per part del públic com dels mitjans de comunicació per ser una més que clara competidora al primer premi junt amb la Falla Vilanova.

Llista de Premis dels Monuments Fallers de Gandia:

Premis Secció Especial Major 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Sagrada Família Corea

1r: Falla Vilanova
2n: Falla Sagrada Família Corea
3r: Falla Màrtirs

Premis Secció Primera Major 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Grau

1r: Falla Grau
2n: Falla Plaça del Mercat
3r: Falla Plaça El·líptica

Premis Secció Segona Major 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Sant Josep Raval

1r: Falla Sant Josep Raval
2n: Falla Passeig Lluís Belda
3r: Falla Carrer Major i Passeig

Premis Secció Tercera Major 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Sant Nicolau Mosquit

1r: Falla Sant Nicolau Mosquit
2n: Falla Av. República Argentina
3r: Falla Alquerieta i Museu Faller

Premis Secció Quarta Major 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Parc Alqueria Nova

1r: Falla Parc Alqueria Nova
2n: Falla Ex. Espanyol Jardinet
3r: Falla Benipeixcar

Premis Secció Especial Infantil 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Plaça Prado

1r: Falla Màrtirs
2n: Falla Plaça Prado
3r: Falla Vilanova

Premis Secció Primera Infantil 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Plaça del Mercat

1r: Falla Plaça del Mercat
2n: Falla Grau
3r: Falla Plaça El·líptica

Premis Secció Segona Infantil 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Plaça Sant Josep Raval

1r: Falla Sant Josep Raval
2n: Falla Carrer Major i Passeig
3r: Falla Beniopa

Premis Secció Tercera Infantil 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Sant Nicolau Mosquit

1r: Falla Sant Nicolau Mosquit
2n: Falla Alquerieta i Museu Faller
3r: Falla Av. República Argentina

Premis Secció Quarta Infantil 2023:

Enginy i Gràcia: Falla Parc Alqueria Nova

1r: Falla Serpis
2n: Falla Parc Alqueria Nova
3r: Falla Benipeixcar

Premis Crítica Local 2023:

1r: Falla Vilanova
2n: Falla Sagrada Família Corea
3r: Falla Màrtirs

Premis de Ninot Indultat 2023:

Ninot Indultat Infantil: Plaça Prado
Ninot Indultat Major: Plaça Prado

Premis d’Escena LGTBI 2023:

1r: Roís de Corella
2n: Marqués de Campo Perú
3r: Sagrada Família Corea

Premis d’Escena Ecològica 2023:

1r: Barri de Crist Rei
2n: Serpis
3r: Plaça Exèrcit Espanyol Jardinet

Articles relacionats