4.9 C
Gandia
Dimecres, 19 gener, 2022

Ivan Ferrer i Roser Martín conquisten la XII edició de la Cursa Popular a Peu de Ròtova

– Richard Carrillo fou el rotoví més ràpid de la Cursa

Ròtova ha tornat a celebrar l’anual cursa popular del municipi el passat diumenge 28 de novembre, després que l’any passat no ho poguera fer a causa de la COVID19. Així, la XII edició de la Cursa Popular a Peu de Ròtova va comptar amb la presència de 227 corredors i corredores que finalitzaren la carrera.

Ivan Ferrer Aparisi i Roser Martín Gregori foren les persones guanyadores de les classificacions absolutes (masculina i femenina) amb uns temps de 00:33:09 h i 00:43:08 h, respectivament.

Pel que fa als corredors locals, Richard CarrilloJose Vicente Cazalla i Cesar Catalá foren els tres millors de la carrera, amb unes marques de 00:38:17 h, 00:39:20 h i 00:47:07 h respectivament.

Des de l’Ajuntament de Ròtova ens adonem de la importància que té l’esport, no solament per a la salut de les persones, sinó per a l’educació i la transmissió de valors positius com la importància de la companyonia o l’esforç de superació, és per això que volem donar les gràcies a totes i cadascuna de les persones que han corregut la cursa de manera tan competitiva però sana i esportiva. També volem donar les gràcies a l’associació C.E. Quatre Gats de Ròtova per la seua participació i al personal treballador de l’Ajuntament per fer-ho possible.

Els resultats per categories van ser els següents:

Classificació Absoluta Masculina:

1. Ivan Ferrer Aparisi

2. Rafa Abad

3. Aitor Tortosa Tortosa

Classificació Absoluta Femenina

1. Roser Martín Gregori

2. Carmen Sala Ferrer

3. Maria Auban Calabuig

Categoria Senior Masculi:

1. Manel Garcia Leal

2. Marc Reina Argente

3. Yerai Marchant García

Categoria Senior Femení:

1. Maria Estruch Faus

2. Laura Catala Moll

3. Rosa Garcia Arroyo

Categoria Veterans A:

1. Emili Miravalles Verde

2. Gerardo Estruch Gregori

3. Juanmi Penalba

Categoria Veteranes A:

1. Beatriz Perez Cabañero

2. Susana Ten Ferri

3. Anita Domaradzka

Categoria Veterans B:

1. Miquel Pellicer Llopis

2. Vicente Ramon Belda Vila

3. Daniel Garcia Boix

Categoria Veteranes B:

1. Maria Boscà Mascarell

2. Teresa Poquet Bañuls

3. Eva Gordillo Cana

Categoria Veterans c:

1. Juan Manuel Climent Puertos

2. Edu Moscardo Parada

3. Jose Luis Coll Vives

Categoria Veteranes C:

1. Violeta Gomez Terre

2. Mari Carmen Torregrosa Garcia

3. Charo Perez Gallardo

Classificació persona amb diversitat funcional:

1. Vicente Ramon Belda Vila

Clasificació Absoluta Locals:

1. Richar Carrillo

2. Jose Vicente Cazalla Garcia

3. Cesar Catalá Faus

Articles relacionats

últims articles